Prosinec 7

Kolik stojí dovolená v USA?

Chtěli byste se podívat do Ameriky? Pokud máte k dispozici balík peněz, není co řešit… Pokud ale nemáte přehršel financí, je dobré si vypočítat, na kolik by vás tato cesta vyšla.

Dejme tomu, že jste ve dvojici, tedy dvě dospělé osoby, co chtějí do USA:

Letenka: Letenka tam a zpátky, pro jednu osobu seženete od 15 000 Kč. Je to ale jen letenka cca do New Yorku, dále do středozemí se lety zdražují. Dohromady je to tedy minimálně 30 000 Kč (méně, pokud seženete dobrou slevovou akci, nebo máte některé výhody).


Pronájem auta:

Půjčit si v USA auto není problém, je zde několik velkých společností, které vám umožní si auto přeobjednat online a doslova si ho nechat připravit, buťo na některou z poboček, nebo za příplatek přímo před letiště. Kvalitní autopůjčovny – Avis, Hertz, Budget, Alamo, Fox.

Náklady na palivo: Tyto ceny v USA dost kolísají, ale drží se mnohem níže než u nás. Proto je dobré vypočítat si délky trasy a podle kurzu vynásobit. Přidejte si ale nějakou rezervu.

Ubytování:

V USA se dá sehnat ubytování prakticky v rozmezí od pár dolarů za noc, až po desetitisíce… záleží pouze na vás, jak kvalitní spánek vyžadujete. Opět je vše možné zjistit před výjezdem, online a zabukovat.

Strava: Stravovat se můžete v restauracích, hotelích, nebo klidně i na ulici… Cena se opět pohybuje od mnohem levnějších jídel, než jsou v Evropě, až po luxusní obědy.

Vstupy do národních parků:

Při vstupu do národních parků Ameriky platíte vstupné. Vstupné do národního parku můžete zaplatit jednorázově nebo si koupit “permanentku”, která platí po dobu jednoho roku a je pro více osob.

V případě, že se chystáte navštívit více národních parků Ameriky, je výhodné si koupit permanentku, tak zvaný Agency Annual Pass (roční permanentka). Permanentek je více druhu, ale pro nás turisty je určena pouze jedna – America the Beautiful – Agency Annual Pass. Ten budete předkládat při každém vjezdu do parku spolu s pasem nebo řidičákem a stojí 80 amerických dolarů.

Cestovní pojištění:

Cestovní pojištění není povinností, ale je to běžné pravidlo… Neboť zaplatíte pár set korun, namísto několika set tisíc za zákrok bez pojištění přímo na místě, v případě nehody…

zlomená kost – až 500 000,- Kč

zánět slepého střeva – až 450 000,- Kč

ošetření bolavého zubu – až 6 000,- Kč

hospitalizace po dopravní nehodě – až 600 000,- Kč

Z těchto příkladů si vezměte ponaučení a do cestovního pojištění určitě zainvestujte!

Kapesné:

Tato položka je neméně důležitá! Pokud chcete navštívit zajímavá místa, nakoupit si nějaké ty upomínkové předměty… je dobré si přichystat větší částku, kterou samozřejmě nemusíte utratit celou.

Závěr:

Pokud uzavřete veškeré pojistky, vyjde vás týden v USA, pro 2 osoby, na částku min cca 70 000 Kč.


Posted 7.Prosinec.2012 by admin in category Ostatní, Zábava

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*