Říjen 22

Kolik stojí kouření


Průměrný kuřák v ČR vykouří za den jednu krabičku cigaret, což je v přepočtu na peníze cca 2000 Kč měsíčně. Ročně je to potom 24 000 Kč.  To jsou peníze, za které by si mohli tito průměrní kuřáci pořídit každý měsíc nové boty, nebo jet jednou ročně na dovolenou. Za deset let nekouření si dokonce můžete pořídit i auto!

Stojí to za zamyšlení, že ano. Nemluvě o tom, že kouření zkracuje život o průměrně 15 let.

Mnohdy se stává, že se kuřák odmítá zbavit závislosti. S odůvodněním, že prostředky pro „zbavení závislosti“ z něj tahají mnohem více peněz, než cigarety. To je sice pravda, ale chytněte se za hlavu, protože je to přeci jen po nějakou dobu. V průměru se totiž daří kuřákům zbavit závislosti za 2 měsíce.

Cest, jak se zbavit závislosti na nikotinu je hned několik. Nejúčinnější pravidlo však je – zbavovat se závislosti pomalu, pomocí ubírání dávek. Tzn. 2 měsíce žvýkat žvýkačky buď se sestupným obsahem nikotinu, nebo jich žvýkejte den ode dne méně. To samé platí u nikotinových náplastí. Vyrobte si kalendář a vyznačte si počty žvýkaček/náplastí na každý den a ty dodržujte.

Trendem je kouření elektronických cigaret. U nich je možnost si vybrat obsah nikotinu v náplních, které jde také postupně snižovat. A až budete kouřit cigaretu s náplní bez nikotinu, můžete přestat, aniž byste to „potřebovali“. Poté je to již jen „síla zvyku“.

Ušetřené peníze si dávejte bokem a na konci snažení si za ně kupte něco jen pro sebe „za odměnu“.

Doufáme, že se Vám to podaří, držíme palce!

Štítky:

Posted 22.Říjen.2012 by admin in category Ostatní, Zdraví

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*