Říjen 9

Kolik stojí očkování proti žloutence

Kolik stojí očkování proti žloutence jsme se zeptali přímo lékařů :


Cena jedné dávky kombinované vakcíny proti žloutence typu A a B Twinrix Adult se může v lékárně pohybovat kolem 1690  Kč, ve variantě pro děti je cena cca 1 140 Kč. K zajištění dlouhodobé ochrany je třeba 3 dávek.
K dispozici jsou také tzv. monovalentní vakcíny – vakcíny Havrix pro prevenci žloutenky typu A a Engerix pro prevenci žloutenky typu B.
Většina zdravotních pojišťoven nabízí v rámci svých očkovacích balíčků a preventivních programů příspěvky od cca 500 Kč do 1 500 Kč na nadstandardní očkování vč. očkování proti žloutence typu A a B. Informujte se proto, prosím, přímo u své zdravotní pojišťovny.

Nacházíte se na stránce : Kolik stojí očkování proti žloutence

Štítky: , ,

Posted 9.Říjen.2008 by admin in category Ostatní, Zdraví

5 thoughts on “Kolik stojí očkování proti žloutence

 1. HOLUBOVA

  Dobry den mam dotaz jestli se neco vraci kdyz jsem nechala ockavat syna proti zloutence A vakcina byla v akci stala me ai s aplikaci 700 kc jeste mame druhou davku za pul roku chci se zeptat jestli po tech dvou cvakcinach muzu jit s listkama na pojistovnu,jestli mi neco bude vraceno dekuji za odpoved Holubova Simona

  Reply
 2. Martin Ton

  Dobry den,chtel jsem Vas poprosit o radu,jezdim ze sanitou a uvazuji o ockovani proti zloutence,ale nevim jakou vakcinu,mohli byste mi prosim poradit?Dekuji moc.Ton

  Reply
 3. admin

  To Martin Ton: účinou prevenci představuje očkování před žloutenkou typu A a B. Děti jsou od roku 2001 proti žloutence očkovány ale dospělá populace bohužel nikoliv. Jako pracovník ve zdravotnictví jste vystaven zvýšenému riziku přenosu této nepříjemné infekční nemoci.
  Vakcína proti žloutence zahrnuje jen typ A a B, typ C a E doposud nebyl vytvořen nebo schválen.

  Očkování je možné provést přímo proti typu A nebo B nebo je možné využít vakcínu, která kombinuje oba typy vakcín.

  Obecně využivané vakcíny proti žloutence typu A – pro děti: Havrix TM 720 Junior Monodose, pro dospělé a dospívající je určena verze Havrix TM 1440. Očkování je prováděno ve dvou cyklech s odstupem 6-12 měsíců a ochranu poskytuje již po měsíci od aplikace.

  Očkování proti typu B je prováděno například vakcínou Engerix – B ve třech dávkách.

  Kombinované očkovací látky proti žloutence typu A i B jsou také možné a to například díky vakcíně Twinrix TM Paediatric (pro děti) a Twintrix TM Adult pro dospělé ve třech cyklech. Cena je uvedena výše a očkování vám provede váš ošetřující lékař nebo příslušené očkovací centrum.

  Reply
 4. admin

  To Holubova: Většina zdravotních pojištoven na očkování přispívá, avšak přesné detaily právě vaší zdravotní pojišťovny a přesnou odpověď na vaši otázku vám nejspíše přinese kontaktní linka vaší ZP.

  Reply
 5. Ela

  Dobrý den,prosím o informaci,pracuji v zařízení se zvláštním režimem pro seniory,mám nárok na bezplatné očkování proti hepatitidě? Děkuji Ela

  Reply

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*