Březen 21

Kolik stojí plotové sloupky


Pokud se chystáte provést oplocení vašeho pozemku, připravte se na finanční náklady spojené jednak s nákupem pletiva a plotových sloupků, ale i dalších věcí, na které je třeba myslet. Například cement, písek, vybavení.

Nyní se ale budeme věnovat samotným plotovým sloupkům.

Jejich cena se pochopitelně odvíjí od použitých materiálů, od výrobce, od země původu a dalších faktorů.

Pro příklad si uvedeme ceník následujících typů plotů:

Kompozitní plotové sloupky

Kulaté plotové sloupky

Vynikající poměr cena x výkon. Odolné sloupky, které vydrží jakoukoliv nepřízeň počasí a nepodepíše se na nich zub času po celou řadu let.Proto si také výrobci dovolují tvrdit, že jejich kompozitní plotové sloupky mají 10 let záruky a životnost prakticky neomezenou.

Obvyklá cena sloupku je od 60 Kč/metr. Obvyklá cena krytek se pohybuje kolem 20 Kč/kus.

Ocelové hranaté sloupky bez patky

Zde jsou cenové relace pochopitelně mnohem větší. Kovové sloupky bez patky se zpravidla umisťují přímo do betonu a jejich životnost se odvíjí od použitého druhu kovu a příměsí a mnoha faktorů jako povětrnostní podmínky, nátěr apod.

Co se týče ceny za takové sloupky, za sloupek o průměru 50×50 mm x 1,5 mm očekávejte  cenu přibližně 160 Kč/m a za širší – 60×60 mm x 1,5 mm přibližně 180 Kč/m.

Ocelové plotové sloupky hranaté s patkou

Jejich spoční část je opatřena patkou s předvrtanými otvory, kterými se plotový sloupek připevní k požadovanému, zpravidla betonovému, pokladu.

Jejich ceny jsou velmi různorodé avšak obvyklá cenová relace u těchto plotových sloupků je kolem 210 Kč/m při rozměrech 50×50 mm x 1,5mm a přibližně 240 Kč/m při rozměru 60×60 mm x 1,5 mm.

Jste příznivci klasiky? Pak vyzkoušejte ocelové kulaté plotové sloupky

Klasický tvar plotových sloupků – to jsou kulaté plotové sloupky, které se hodí pro zabetonování. Jsou nejběžněji používaný typ plotových sloupků avšak v poslední době jsou nahrazovány sloupky z kompozitních materiálů

Ocelové kulaté sloupky pro stavbu zahradního oplococení, pro zabetonování.

Jejich cena se pohybuje kolem od 220 Kč/kus při výšce 1,5 m až kolem 350 Kč/kus pří výšce 3 m

Štítky:

Posted 21.Březen.2012 by admin in category Dům a zahrada, Ostatní

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*