Duben 18

Kolik stojí pneumatiky

Pneumatiky a jejich cena


To je bezpochyby věrné téma mnohých diskuzí mezi řidiči a majiteli vozů. Stručně řečeno, každý by chtěl na pneumatikách ušetřit.

Než si ale řekneme, jak si pneumatiky v ČR stojí z hlediska ceny, zauvažujme nejdřív nad jejich kvalitou.

Pneumatiky totiž rozhodují o tom, jak dobře Vaše auto brzdí, jestli je smyk dlouhý 2m, nebo 10m… a to nejsou nedůležité údaje. Později by se mohlo totiž stát, že díky ušetřené tisícikoruně přijdete k úrazu… a to nikdo nechceme, nebo ano?!

Pneumatiky tudíž nejsou věcí, u které by se mělo hledět především na cenu! To ovšem neznamená, že na nich nelze ušetřit!

Kvalitní x nekvalitní

Skvělým pomocníkem Vám tak mohou být stránky, které porovnávají pneumatiky z hlediska ceny ke kvalitě.

Dobrou radou je také kupovat pneu u kvalitních dodavatelů, kteří ručí za jejich kvalitu a ne někde na trhu u anonymního prodejce, který tam již na druhý den není.

Obecně se doporučuje kupovat pneumatiky u renomovaného prodejce v rozmezí 1000 – 1500 Kč. Výhodou jsou také kvalitní výrobci.

Není pneumatika jako pneumatika a proto můžete narazit na pneumatiky čínských výrobců, které mají dvojnásobné nedostatky, než průměrné pneumatiky, za stejnou cenu!

Testy

Proto se doporučuje také vyhledat si na daný typ pneumatik testy, či ohlasy uživatelů, které Vám mnohdy uspoří několik stovek, u pneumatiky srovnatelné kvality.

S dalším pomocníkem ve výběru dobré, kvalitní pneumatiky v poměru k ceně, Vám přibude na konci tohoto roku. Jedná se o nařízení Evropské unie o prodeji pneumatik, kde musí výrobce uvádět u pneumatiky také výsledky dané pneumatiky v nezávislých, standardizovaných testech, které Vám otevřou oči a nabýdnou lepší možnosti výběru!

Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se napsat a my Vám obratem odpovíme, na uvedený e-mail.

Štítky:

Posted 18.Duben.2012 by admin in category Ostatní, Sport, Uncategorized

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*