Duben 18

Kolik stojí vodní dýmka


Co je to vodní dýmka, už určitě víte. Pokud ne, podívejte se na odkaz zde, kde se dozvíte o vodních dýmkách doslova vše včetně toho, jak připravit vodní dýmku.

Vás ale asi zřejmě bude zajímat jejich cena. Ta se pohybuje v rozmezí 1000 – 5000,-Kč (tedy ty kvalitní, značkové, od renomovaných dodavatelů). P

Vodní dýmky se dělí do několika kategorií:

Malé, cestovní – mají malé rozměry, hodí se pouze, pokud často cestujete, nehodí se na pravidelné kouření – cena od 1000,- až po 5000,- kde ty dražší, jsou speciální, kvalitní, cestovní dýmky (cestovní neznamená, že jsou malé, mohou být také snadno rozebíratelné, v kufříku aj.)

Střední – Vhodnější na časté kouření, občasné přemisťování – ceny okolo 1200 – 3000,-Kč závisí na kvalitě, počtu šlauchů, příslušenství.

Velké – Jsou vhodné na časté kouření (využívají se v čajovnách), špatně se přemisťují, mohou mít více šlauchů, je s nimi kvalitnější pokouření (kouř prochází delším tělem, kde se chladí a prochází přes větší množství vody, kde se filtruje od nečistot. Takovéto dýmky vás pak vyjdou cenově, řádově nad 2000,-Kč.

Tabáky

Tabáky do vodních dýmek lze pořídit nejlevněji v e-shopech – okolo 150 Kč za krabičku (1 krabička – 50g – cca 7 nabití) – (1 kvalitní nabití, se dvěma kokosovými uhlíky – 40min kouření), v čajovnách cca 155 Kč, v trafikách/obchodech cca 160 Kč.

Uhlíky

1kg kokosových uhlíků cca 90Kč (tyto jsou nejběžněji používané, často také v čajovnách)  – 100ks – na každé nabití se spotřebují dva, tedy 50 použití.

Štítky:

Posted 18.Duben.2012 by admin in category Ostatní, Zábava

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*